Αθήνα θεατρικό Αθήνα Σχολη Χορου Θεσσαλονικη Μια... τερατωδώς σπαρταριστή κωμωδία στο Θέατρο Γκλόρια > 일정표

  • 로그인  |
  • 회원가입
  • FAQ
  • 사이트 내 전체검색
일정표
  소개   >  일정표


Αθήνα θεατρικό Αθήνα Σχολη Χορου Θεσσαλονικη Μια... τερατωδώς σπαρταρι… (/ ~ /)

페이지 정보

작성자 Delila Jose 작성일24-06-06 23:38 조회37회 댓글0건

본문

Σχολη Χορου Θεσσαλονικη Την ανατρεπτική μουσικοχορευτική σπαρταριστή κωμωδία «Το σπίτι του Φρανκενστάιν» παρουσιάζει το θέατρο Γκλόρια, έργο του Μάρτιν Ντάουνινγκ, σε μετάφραση Ερρίκου Μπελιέ, με τη...
...
A01B4371B9C6088E29770B88C7D3C81B.jpg
Μια... τερατωδώς σπαρταριστή κωμωδία στο Θέατρο Γκλόρια Σχολη Χορου Θεσσαλονικη «Το σπίτι του Φρανκενστάιν»




Την ανατρεπτική μουσικοχορευτική σπαρταριστή κωμωδία «Το σπίτι του Φρανκενστάιν» παρουσιάζει το θέατρο Γκλόρια, Σχολη Χορου Θεσσαλονικη έργο του Μάρτιν Ντάουνινγκ, σε μετάφραση Ερρίκου Μπελιέ, με τη σκηνοθετική υπογραφή του Τάσου Ιορδανίδη.



Μια φορά και έναν καιρό, σε μία παράλληλη διάσταση, σε ένα παράλληλο σύμπαν… Στο σπίτι του Ντόκτορ Βίκτορ Φράνκενστάιν… Ο Ντόκτορ Φρανκενστάιν ζει μαζί με τον πιστό υπηρέτη του Ιγκόρ, ο οποίος δεν είναι άλλος από τον Κουασιμόδο και την οικονόμο του, Μαίρη Ράιλι. Καθημερινά προσπαθεί να αποδείξει ότι είναι η μεγαλύτερη ιδιοφυία που γέννησε ποτέ ο κόσμος. Αυτό τον έχει κάνει εμμονικό. Τόσο, που αγνοεί ακόμα και τη Μαίρη, η οποία ουσιαστικά είναι η γυναίκα της ζωής του… Τι πρόκειται να συμβεί όταν θα βρεθούν στο σπίτι του Ντόκτορ για… επίσκεψη, ο Κόμης Δράκουλας, ο λυκάνθρωπος Τάλμποτ, Σχολη Χορου Θεσσαλονικη:Η Σημασία της Τεχνικής στον Χορό η Σούκι Στακχάουζ του ''True Blood'',μία ανερχόμενη σταρ του Χόλυγουντ και το Φάντασμα της όπερας;



Ο θίασος... Ο Ορέστης Τζιόβας είναι ο Βίκτορ Φρανκενστάιν. Η Σοφία Φαραζή ντύνεται… βρυκόλακας και επωμίζεται το ρόλο της Σούκι Στάκχαουζ, Ο Γιώργος Χρανιώτης ακονίζει την καυκασιανή προφορά του και είναι ο Κόμης Δράκουλας. Η Μένη Κωνσταντινίδου θα επωμισθεί το ρόλο της ερωτοχτυπημένης Μαίρη Ράιλι. Ο Σταύρος Σβήγκος είναι ο λυκάνθρωπος Χάρυ Τάλμποτ. Η Λάουρα Νάργες κάνει το θεατρικό της ν Τεμπούτο, υποδυόμενη την ανερχόμενη σταρ του Χόλυγουντ, Ιζαμπέλ Τσάννινγκ. Ο Ευθύμης Ζησάκης, φοράει τη μάσκα του Φαντάσματος της Όπερας ενώ… ο εκ των κορυφαίων Ελλήνων κωμικών, Τάκης Παπαματθαίου, προετοιμάζεται για το ρόλο του Κουασιμόδου!



Το έργο έκανε τεράστια επιτυχία στο Broadway και η πρωτοτυπία του εστιάζεται στην εμπνευσμένη κωμικά γραφή του συγγραφέα, Σχολη Χορου Θεσσαλονικη Ο Χορός ως Μέσο Αυτοέκφρασης ο οποίος κατάφερε να ενώσει διάσημα πλάσματα της μυθοπλασίας και όχι μόνο…



Θέατρο Γκλόρια

Ιππο Κράτους 7, Αθήνα

Τηλ.: 2103609400




Σχολη Χορου Θεσσαλονικη Σχολη Χορου Θεσσαλονικη Θ. Πάγκαλος: Σχολη Χορου Θεσσαλονικη «Σε ποιο συμπόσιο να πάω; Σε αυτούς τους αποτυχημένους;»

Εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ, ο πρώην υπουργός χρησιμοποίησε βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ

Βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ χρησιμοποίησε ο Θόδωρος Πάγκαλος, μιλώντας στο ΒΗΜΑ FM 99,5

και ερωτηθείς για τους λόγους που δεν παρέστη στο συμπόσιο του Κινήματος.



«Επί 32 χρόνια βουλευτής, μου έλεγαν να μη συγκρούομαι και να μην τα λέω
αυτά τα πράγματα. Και τώρα βγαίνουν διάφοροι τυχάρπαστοι τύποι από τη
μπλογκόσφαιρα – κάτι ούφο! – και τώρα μου λένε διάφορα. Μα, εσείς μου
λέγατε να μην τα λέω! Για να κάνετε τη φοροδιαφυγή σας, για να κάνει η
ΟΛΜΕ ιδιαίτερα… Τα έχω γράψει σε βιβλίο και έτσι βγήκε το "μαζί τα
φάγαμε". Και είναι πολύ ενδιαφέρον. Να το διαβάσετε. Σε ποιο συμπόσιο να
πάω; Σε ποιους; Σε αυτούς τους αποτυχημένους που το μόνο που τους
ενδιαφέρει είναι ο μηχανισμός; Που τσακώνονται για το αν ο ήλιος θα
είναι πράσινος ή πορτοκαλί; Αν θα λέγεται ΠΑΣΟΚ ή ΝΑΣΟΚ ή ΚΑΖΑΣΟΚ; Δεν
θέλω να μιλήσω. Ό,τι έχω να τους πω, το λέω δημοσίως, σε όλο τον κόσμο.
Στα στελέχη του αποτυχημένου συγκροτήματος που έγινε από 44% κάτω από το
10%, μονοψήφιο, δεν έχω να πω κάτι. Δεν με ενδιαφέρει να το πω, ούτε σε
ηγέτες που το έφτασαν εκεί και είναι ο Σημίτης, ο Γ. Παπανδρέου και ο
Βενιζέλος. Μαζεύτηκαν και αγκαλιάστηκαν και μας είπαν "ελάτε να πάμε
μπρος". Τι εμπρός; Τον μηχανισμό τους ενδιαφέρει να ελέγξουν και να
διατηρήσουν, για να έχουν τα προνόμιά τους και ας με διαγράψουν
επιτέλους, για να τελειώσει η αγωνία μου αν θα το κάνουν ή όχι. Μα δεν
με έχει διαγράψει ποτέ κανείς! Ούτε από το ΚΚΕ δεν έχω διαγραφεί και
έφυγα μόνος μου – και τώρα σκέφτομαι μήπως γυρίσω. Πώς τον λένε τον
γενικό γραμματέα του ΚΚΕ; Πωπω… πώς καταντήσαμε. Ούτε το όνομα του γ.γ
του ΚΚΕ να μην ξέρουμε…» είπε ο Θόδωρος Πάγκαλος εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο
Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ την περασμένη εβδομάδα, μολονότι
είναι ιστορικό στέλεχος του κόμματος:



Μεταξύ άλλων «να κατέβουν μαζί στις ευρω εκλογές ΝΔ και ΠΑΣΟΚ» πρό ΤΕΙνε ο κ. Πάγκαλος, σχολιάζοντας ότι οι φιλοευρωπαϊκές δυνάμεις μπορούν να συνυπάρξουν σε μία ευρύτερη παράταξη.



Υποστήριξε ότι υπάρχει ανάγκη για μια ευρύτερη φιλοευρωπαϊκή παράταξη. Με αφορμή τη συζήτηση για την επικαιροποίηση της προγραμματικής συμφωνίας ΝΔ- ΠΑΣΟΚ, ο κ.Πάγκαλος σχολίασε:  «Το θέμα είναι τα προβλήματα επί των οποίων υπάρχει διαφωνία. Αυτά πρέπει να συζητήσουν με τον Σαμαρά και με τους υπόλοιπους οργανισμούς, Σχολη Χορου Θεσσαλονικη: Προετ
  <저작자표시-변경금지> 저작자를 밝히면 자유로운 이용이 가능하지만, 변경 없이 그대로 이용해야 합니다.

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

상단으로

[37832] 경북 포항시 남구 희망대로 810 (대도동 313-1) 대표전화 054)272-7330 | 팩스 054)281-7330
Copyright © 2017 Pohang Sports Academy. All Rights Reserved.