πρωτάθλημα πρωτάθλημα Κρήτη ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ SEO Σαν «σίφουνας» πέρασε από το Ρέθυμνο ο Ολυμπιακός (79-103) > 일정표

• 로그인  |
  • 회원가입
  • FAQ
  • 사이트 내 전체검색
일정표
  소개   >  일정표

πρωτάθλημα πρωτάθλημα Κρήτη ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ SEO Σαν «σίφουνας» πέρασε από τ… (/ ~ /)

페이지 정보

작성자 Nicole 작성일24-08-15 11:04 조회4회 댓글0건

본문

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ Βελτιστοποίηση για Μηχανές Αναζήτησης (SEO): Κατασκευή ιστοσελίδων για Αιματολόγος Καθορισμός Στόχου SEO Υγιεινός «περίπατος» για τον πρωταθλητή Ευρώπης στην Κρήτη κόντρα στον ΑΓΟΡ..."
Σαν «σίφουνας» πέρασε από το Ρέθυμνο ο Ολυμπιακός (79-103) ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ SEO

Υγιεινός «περίπατος» για τον πρωταθλητή ευρώπης στην Κρήτη κόντρα στον ΑΓΟΡ

Ο Ολυμπιακός έκανε περίπατο με κατοστάρα στο Ρέθυμνο, πετυχαίνοντας την έκτη του νίκη σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα και κάνοντας το 14/14 σε όλες τις διοργανώσεις.

O πρωταθλητής ευρώπης επέβαλε από τα πρώτα λεπτά το ρυθμό του του και προηγήθηκε με 8-2 στο 3' και 21-7 στο όγδοο λεπτό του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να έχουν το προβάδισμα στο σκορ, για να κλείσουν τελικά την πρώτη περίοδο με 23-12. Στη δεύτερη περίοδο ο Ολυμπιακός εξακολούθησε να είναι καταιγιστικός πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με προβάδισμα 18 πόντων (51-33).

Τα πράγματα δεν άλλαξαν στην τρίτη περίοδο του αγώνα, με τον Γιώργο Πρίντεζη να σημειώνει επτά διαδοχικούς πόντους για τους "ερυθρόλευκους" και να πετυχαίνει το 60-40. Το Ρέθυμνο προσπάθησε να μειώσει, παρ' όλα αυτά οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν να κλείσουν την τρίτη περίοδο με προβάδισμα 25 πόντων απέναντι στο Ρέθυμνο (79-54).

Στα τελευταία δέκα λεπτά της αναμέτρησης, ο Ολυμπιακός δεν κινδύνεψε απέναντι στο Ρέθυμνο, με τον Ματ Λοτζέσκι έπειτα από κάρφωμα να κάνει το 91-64 για τους "ερυθρόλευκους". Ο Αμερικανός ήταν εκείνος που στο 38' σημείωσε με 2/2 βολές το 97-73, με τον Δημήτρη Κατσίβελη να κάνει το 99-73. Ο Ράιτ μείωσε σε 99-75 και ο Μπέγκιτς με κάρφωμα πέτυχε το 101-75, για να πάρει τελικά ο Ολυμπιακός τη νίκη με 103-79.

Οι Πειραιώτες πλέον στρέφουν την προσοχή τους στο παιχνίδι με αντίπαλο τη Μάλαγα για την Euroleague στην Ισπανία.

Ρέθυμνο (Γιαπλές): Χαρτ 8, Καλλινικίδης, Κουμπούρας 2, Αγγελόπουλος 5, Ράιτ 10(2), Καλαμπόκης 6, Κανονίδης, Σίννης 7(1), Λάτοβιτς 9(1), Αλεξάντερ 8, Άρμπετ 8(2), Γκάμπριελ 16(1).

Ολυμπιακός (Μπαρτζώκας): Πέτγουεϊ 13(2), Λο 11(1), Ντάνστον 9, Σπανούλης 5(1), Περπέρογλου 20(2), Σλούκας 4, Λοτζέσκι 10(1), Μπέγκιτς 10, Πρίντεζης 11(1), Αγραβάνης 2, Μάντζαρης 2, Κατσίβελης 6.

Τα δεκάλεπτα: 12-23, 33-51, 54-79,  79-103.