작성자 Jamal 작성일24-10-06 17:14 조회20회 댓글0건

본문

ΤΖΑΚΙΑ ΒΟΛΟΣ Αφεντικό στην... έδρα του
Αφεντικό στην... έδρα του ΤΖΑΚΙΑ ΒΟΛΟΣ

Ο Πιερικός με δύο γκολ του Μανίκα επικράτησε με 2-1 του Βατανιακού σε ένα ματς που ήταν τυπικά φιλοξενούμενος.

Οι δύο προηγούμενες αναμετρήσεις ανάμεσα στις ομάδες της Κατερίνης δεν είχαν γκολ για καμία ομάδα, αεροθερμο τζακιου αθορυβο βολος αλλά στην τρίτη, επενδυσεισ ενεργειακων τζακιων βολος ο Πιερικός έδειξε χαρακτήρα και με πρωταγωνιστή τον Ηλία Μανίκα, που σημείωσε τα δύο τέρματα της ομάδας του, έφτασε στη νίκη με 2-1.

Τα δύο λάθη της άμυνας του Βατανιακού δεν πέρασαν ανεκμετάλλευτα από τον Ηλία Μανίκα, ενεργειακα τζακια τοποθετηση βολος που στο 5ο λεπτό πήρε την μπάλα από λάθος απομάκρυνση του τερματοφύλακα και έγραψε το 1-0, ενώ στο 41ο λεπτό από βολέ του δικού του τερματοφύλακα αυτή τη φορά δεν έδιωξε η άμυνα του Βατανιακού και με σουτ έγραψε το 2-0.

Η αποβολή του Κυπαρίσση στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου έδειχνε πως το ματς τελείωνε κάπου εκεί, αλλά ο Βατανιακός ξύπνησε και μείωσε σε 2-1 με τον Κωτσιόπουλο στο 54ο λεπτό. Από εκεί και πέρα αυξήθηκε η πίεση, ο Πιερικός έμεινε πίσω και έτσι δημιουργήθηκαν φάσεις από την πλευρά του Βατανιακού χωρίς να καταφέρει να φτάσει στην ισοφάριση.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ (Σάκης Παπαβασιλείου): Βλάχος, Κολαξίδης (81΄Φουλίδης), Κωτσιόπουλος, Γιαλαμίδης, Νταντάμης, Γιαξής (46' Λύρας), Λαζαρίδης, Κουλίδης, Γιαννούλης, Ποτουρίδης (75' Κατσαρός), Κυπαρίσσης.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Νίκος Θεοδοσιάδης): Παπατολίκας, Νίκου (72' Καρτσαμπάς), Ντόικιτς, σομπα η τζακι βολος Ιασωνίδης, Σερέτης, Καθάριος, Γ. Ιορδανίδης, ενεργειακο τζακι σχεδια βολος Μανίκας, Κέρι (57' Ελευθεριάδης), Αθανασίου, Παπατόλιος (64' Αποστολίδης).